Bierna ochrona przeciwpożarowa

Bierna ochrona przeciwpożarowa stanowi skuteczną metodę zwiększenia bezpieczeństwa budynków, a także w istotny sposób minimalizuje straty powstałe podczas pożaru.

Prawidłowe zaprojektowanie, a następnie wykonane zabezpieczeń budynków zgodnie z zasadami biernej ochrony przeciwpożarowej to nie tylko konieczny warunek spełnienia obowiązujących norm prawnych. Nasze doświadczenie oraz stosowanie wyłącznie atestowanych materiałów pochodzących od wiodących producentów pozwala na uzyskanie najwyższego poziomu bezpieczeństwa.

W naszej ofercie biernych zabezpieczeń PPOŻ znajdziecie Państwo między innymi:

 • Bierne zabezpieczenie przeciwpożarowe konstrukcji stalowych natryskami oraz farbami pęczniejącymi

  Stal jest popularnym i często stosowanym materiałem konstrukcyjnym. Jako materiał niezapalny nie jest bezpośrednio narażona na destrukcyjny wpływ ognia, jednak po osiągnięciu krytycznej temperatury traci swoją wytrzymałość i ulega odkształceniom. W warunkach rozwijającego się pożaru destabilizacja struktury może nastąpić już w ciągu kilku minut dlatego tak ważne są zabezpieczenia ppoż konstrukcji stalowych
  .
  Farby ognioochronne stanowią skuteczne zabezpieczenia przeciwpożarowe konstrukcji stalowych (zarówno konstrukcji wewnętrznych, jak i zewnętrznych). Warunkiem koniecznym dla uzyskania należytego efektu jest wykorzystanie produktów najwyższej jakości oraz dobranie metod aplikacji zgodnych z warunkami oraz wymaganiami klienta.

 • Zabezpieczenia przeciwpożarowe dylatacji i przepustów

  Układy instalacji grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych stanowią newralgiczny element każdego budynku. Ze względu na swój charakter najczęściej przebiegają one przez wszystkie części zabudowy, stanowiąc swoisty łącznik pomiędzy poszczególnymi strefami pożarowymi i z tego powodu powinny się charakteryzować klasą ognioodporności nie niższą niż klasy przegród, przez które przechodzą. Zabezpieczeniu podlegają zarówno przewody i rury, jak i przestrzenie w których przebiegają. Niezwykle istotne są też dylatacje przeciwpożarowe czyli fachowe zabezpieczenia przeciwpożarowe dylatacji. Dzięki naszemu doświadczeniu i wiedzy zapewniamy dobór odpowiedniego zabezpieczenia przeciwpożarowego dylatacji.

 • Bierne zabezpieczenie ogniochronne drewna

  Zastosowanie środków ognioochronnych pozwala na skuteczne bierne zabezpieczenie drewnianych stropów i ścian o konstrukcji szkieletowej. Odpowiednie zabezpieczenia pozwalają również na wykorzystanie elementów drewnianych i mniejszych przekrojach, co umożliwia znaczną optymalizację kosztów powstawania elementów nośnych. Nasza firma oferuje zarówno impregnację, jak i zabezpieczenia powłokowe z wykorzystaniem odpowiednich farb. Stosowanie materiałów najwyższej klasy pozwala na znaczącą redukcję podatności na zapalanie przy jednoczesnym wydłużeniu czasu zapłonu. Ograniczeniu ulega również szybkość rozprzestrzeniania się ognia oraz ilość wydzielanego ciepła.

Szukasz skuteczne zabezpieczenia przeciwpożarowe konstrukcji stalowych?

Zaufani Partnerzy Niezapalnych