Profesjonalna ochrona przed ogniem obiektów publicznych, hal i konstrukcji stalowych!

Zabezpieczenia przeciwpożarowe

Nasza oferta obejmuje kompleksowe projektowanie systemów ochrony budynków, biur, firm i wielu innych konstrukcji. Wykonujemy realizacje ppoż. zarówno w obiektach nowych, jak i już istniejących. Oferujemy doradztwo techniczne oraz pełne wsparcie, począwszy od etapu projektowego, przez wdrożenie realizacji, po opiekę serwisową wszelkich systemów ostrzegania przed zagrożeniem ogniowym.

Doświadczony i niezawodny partner PPOŻ

Wykwalifikowana kadra, znajomość bieżących norm prawnych i technicznych oraz współpraca z przodującymi producentami i dystrybutorami wyposażenia alarmowego, pozwala naszej firmie na zaoferowanie indywidualnego podejścia i najwyższej jakości w każdym, także niestandardowym przypadku.

Najlepsza oferta zabezpieczeń przeciwpożarowych!

Bierna ochrona ppoż. w głównej mierze polega na stosowaniu materiałów o właściwościach ognioodpornych w konstrukcji hal produkcyjnych, biurowców i wielu innych budynków. Będą to na przykład natryski i farby ognioodporne, odpowiednio zaprojektowane systemy grzewcze, klimatyzujące i wentylujące, a także środki ochronne do elementów drewnianych.

Stosowanie atestowanych materiałów to bardzo istotny element skutecznego zabezpieczenia budynków, biur, firm, szkół i innych obiektów użyteczności publicznej przed zagrożeniem ogniowym.

Zasady eksploatacji budynku, wymogi firm ubezpieczeniowych, przepisy prawne – w tworzeniu instrukcji ppoż. należy wziąć po uwagę wiele różnych wytycznych. Nieco inaczej będzie wyglądała instrukcja ppoż. obowiązująca w zabudowaniach zagrożonych wybuchem, na stacjach paliw czy w przechowalniach materiałów łatwopalnych, a inaczej w obiektach publicznych, takich jak szkoły czy biurowce.

Nasza firma proponuje opracowanie instrukcji ppoż. zgodnie z indywidualnymi wymaganiami Klienta.

Systemy ostrzegania przed pożarem to element kluczowy w przeprowadzeniu skutecznej akcji gaśniczej. Oferujemy montaż niezawodnych systemów wykrywania oraz powiadamiania o zagrożeniu w Twojej firmie lub biurze.

Pożar rozwija się bardzo szybko. Czas, w którym ogień rozprzestrzeni się na kolejne pomieszczenia, zależy od konstrukcji budynku, lecz zazwyczaj wynosi zaledwie kilka minut. Z tego względu natychmiastowe wykrycie zagrożenia często decyduje o przeprowadzeniu skutecznej akcji ratunkowej. Systemy alarmujące błyskawicznie sygnalizują o konieczności ewakuacji i umożliwiają redukcję strat poniesionych w wyniku oddziaływania ognia.

Oferujemy dostawę oraz montaż bram i drzwi przeciwpożarowych oraz klap oddymiających. Proponowane przez nas rozwiązania podnoszą bezpieczeństwo w biurach, firmach i innych budynkach, a jednocześnie umożliwiają utrzymanie drożności ciągów komunikacyjnych.

Bramy i drzwi ppoż. zapobiegają rozprzestrzenianiu się ognia i umożliwiają przeprowadzenia sprawnej akcji ewakuacyjnej z siedziby szkoły czy biura. Z kolei zadaniem klap oddymiających jest skuteczne odprowadzenie dymu i gazów z zagrożonego budynku.

System natryskowych tynków akustycznych Tecwool F przeznaczony jest do wykonywania zabezpieczeń ogniochronnych elementów konstrukcji obiektów budownictwa ogólnego lądowego. Stosowana zaprawa pochodzi od renomowanej firmy.

Natryskowe tynki należą do grupy tzw. ogniochronnych natrysków lekkich. Posiadają małą gęstość masy natryskowej. Tynki te, oprócz działania ogniochronnego, posiadają również właściwości dźwiękochłonne. Dzięki temu znalazły zastosowanie jako tynk akustyczny, który rozprasza fale dźwiękowe i redukuje pogłos. Takie rozwiązanie jest polecane na przykład w biurowcach, kinach i teatrach.

Właściwe zabezpieczenia przeciwpożarowe ppoż. tras kablowych umożliwiają ochronę instalacji elektrycznych w biurowcach, firmach i innych budynkach użyteczności publicznej. Odpowiednia ochrona tychże instalacji ma niebagatelne znaczenie w przypadku wystąpienia zagrożenia. Do przeprowadzenia skutecznej akcji gaśniczej wymagany jest bowiem ciągły dostęp do energii elektrycznej.

W naszej firmie wykonujemy zabezpieczenia ppoż. przepustów, kanałów wentylacyjnych i tras kablowych z użyciem atestowanych materiałów. Ich efektem jest nieprzerwane działanie instalacji oraz izolacja stref pożarowych w biurowcu czy obiekcie publicznym.

W zakres naszych usług wchodzi też regularny przegląd stanu technicznego wdrożonych rozwiązań i systemów ochrony ppoż. Sprawdzimy czy rozwiązania zastosowane w Twoim biurze, hali produkcyjnej czy serwerowni spełniają normy prawne. Posiadamy też oferty szkoleń z zakresu Bezpieczeństwa i Higieny Pracy dla pracowników Twojej firmy.

Skuteczne zabezpieczenia przeciwpożarowe? Zadzwoń do specjalistów PPOŻ!

Skuteczne zabezpieczenia przeciwpożarowe? Zadzwoń do specjalistów PPOŻ!

Zaufani Partnerzy Niezapalnych