Izolacja ogniochronna złączy liniowych w Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie

Wykonanie izolacji ogniochronnej złączy liniowych do klasy odporności ogniowej EI120 w systemie mcr POLYLACK ELASTIC

Termin i miejsce realizacji:
Muzeum Wojska Polskiego, Warszawa, grudzień 2019

Więcej szczegółów na temat realizacji

Zabezpieczenie ppoż. dylatacji konstrukcyjnej na głowicach słupów i pionowych odcinkach słupów i ścian od stropu do posadzki w klasie EI120 kolor RAL 7015, gdzie:

E – szczelność ogniowa – element przestaje spełniać swoją funkcję oddzielającą wskutek pojawienia się na powierzchni nienagrzewanej płomieni, powstania pęknięć lub szczelin o wymiarach przekraczających wartości graniczne, przez które przenikają płomienie lub gazy, albo element odpada od konstrukcji.
I – izolacyjność ogniowa – element przestaje spełniać funkcję oddzielania wskutek przekroczenia temperatury granicznej na powierzchni nienagrzewanej (przyrost max. 180°C w dowolnym punkcie oddzielenia oraz przyrost średni 140°C rozpatrując powierzchnię całego oddzielenia).
Liczba 120 informuje o długości pożaru w minutach, na jaki projektowane jest rozwiązanie.

Wolną przestrzeń należy wypełnić wełną mineralną o gęstości minimum 50kg/m3 na całą szerokość przegrody. Następnie nakładamy powłokę z farby mcr POLYLACK ELASTIC o docelowej grubości po wyschnięciu wynoszącej 1mm. Należy zachować zakład minimum 20mm na każdej uszczelnianej przegród. Maksymalna szerokość złącza liniowego nie może przekroczyć 100mm. Tak wykonane przejścia należy oznaczyć tabliczką informacyjną.

Potrzebujesz podobne rozwiązanie? Napisz lub zadzwoń 604 104 447

Z przyjemnością pomożemy Ci wybrać właściwy system ochrony przeciwpożarowej

  Imię *

  Nazwisko *

  Adres e-mail *

  Numer telefonu

  Temat zapytania

  Jak możemy Ci pomóc?